Загальна інформація про заклад

Лиманський міський Центр позашкільної роботи був реорганізований в 1993 році шляхом злиття Будинку піонерів, Станції юних натуралістів і Станції технічної творчості.

Центр позашкільної роботи (ЦПР) – єдина установа позашкільної освіти в системі закладів м. Лиман

Сьогодні Лиманський міський Центр позашкільної роботи функціонує як комплексний заклад позашкільної освіти і виховання дітей, де здійснюється цілеспрямований процес виховання і розвитку особистості. Він продовжує вирішувати одну з головних проблем суспільства — творчий розвиток підростаючого покоління, уміло зберігаючи традиції і відповідаючи на запити нових поколінь в новітніх соціально-економічних умовах. Здійснюється освітня діяльність за вісьмома напрямками:

· художньо-естетичний;

· краєзнавчий;

· соціально-педагогічний;

· еколого-натуралістічний;

· гуманітарний;

· формування здорового способу життя;

· робота з дитячими громадськими організаціями;

· методична робота з питань позашкільної освіти.

Впродовж багатьох років педагогічний колектив Центру веде роботу з реалізації державної молодіжної політики. Центр координує діяльність міської Ради школярів і Союзу дитячих організацій Краснолиманщини «Веселка», що налічує в своїх рядах більше 1500 учнів з 20 закладів освіти міста. Для активізації роботи дитячих організацій і залучення до дитячого руху більшого числа підлітків Центр щорік проводить різні конкурси, тренінги та акції.

Педагогічний колектив Центру здійснює моніторинг запитів батьків і вихованців на нові форми і способи розвитку і виховання дітей. Результатами подібних досліджень є створення нових творчих об'єднань: «Школа журналіста», «Художня студія», «Дошколярик», «Сузір'я майстрів»

Педагоги знаходяться у постійному творчому пошуку нових форм і методів роботи, розширюючи тим самим позашкільний освітній простір, який сприяє формуванню і створенню умов для самореалізації особистості кожної дитини.

У Центрі працює група «Дошколярик». Робота в ній ведеться за двома напрямками: підготовка до школи і естетичний розвиток. Випускники цього творчого об'єднання є потенційними майбутніми гуртківцями Центру. Важливе місце в роботі Центру займає організація оздоровлення дітей і підлітків.

Круглий рік в Центрі проходят свята і конкурси, ігрові програми і спектаклі, організовуються і проводяться міські виставки, фестивалі, концерти, походи, змагання, новорічні вистави.

Будучи важливим компонентом освітнього простору міста, Краснолиманський міський Центр позашкільної роботи встановлює міцні зв'язки з освітніми установами, з іншими зацікавленими в співпраці організаціями і установами міста.

Краснолиманський міський Центр позашкільної роботи — це цілий світ мистецтва, фантазії і натхнення, перших кроків і відкриттів, наполегливої праці і досягнень.

Кiлькiсть переглядiв: 1566