Тема досвіду:

«Розвиток творчих здібностей дітей у процесі вивчення літературної спадщини Красного Лиману та Донбасу»

Осіпова Т.І. - керівник гуртка ЦПР «Літературне краєзнавство».

Основною навчальною базою для проведення занять гуртка є Центральна міська бібліотека для дорослих. Допомогу в проведенні окремих занять, майстер-класів надають члени міського літоб'єднання «ПРОМІНЬ» та місцеві краєзнавці.

Свою педагогічну діяльність будує на принципах системності, послідовності, єдності освітніх, розвиваючих, виховних функцій, самостійності та активності дітей, використовує різні форми проведення занять: збирання місцевого матеріалу, читання і обговорення творів письменників-земляків, зустрічі з письменниками регіону, листування, творчі конкурси, пошук матеріалів для створення літературної карти області і району, створення альбомів про певних письменників , аудіо чи відеотеки.

Тетяна Іванівна активно впроваджує інтерактивні методи, що дозволяє створити на заняттях гуртка атмосферу взаємодії (роботу з інтернет-ресурсами, завдання-ігри, проблемні завдання, самостійна робота, робота в группах тощо).

Один з головних принципів у роботі Осіпової Т.І. з дітьми - створення невимушеної атмосфери, в якій дитина відчуває себе комфортно, вільно, невимушено, другий принцип - цілісний підхід у вирішенні педагогічних завдань.

На практичних заняттях підготували ряд презентацій за творчістю письменників та віртуальних екскурсій по літературних місцях Донбасу і Краснолиманщини .

Окрім зустрічей, індивідуальних завдань, вивчення теоретичного матеріалу, гуртківці навчились вирішувати питання організації масових заходів самостійно. Вони стали ініціаторами добродійних десантів «Серце, зігріте добром» до Центру соціально-психологічної реабілітації дітей сиріт та Будинку-інтернату для людей похилого віку та інвалідів.

Велика увагу в роботі гуртка приділяється розвитку поетичного та творчого дарування учнів. Саме з цією метою проводяться конкурси серед вихованців і найкращі твори регулярно публікуються у місцевій газеті «Зоря» під рубрикою «Джерело» та на дитячій сторінці.

На заняттях гуртка проводяться бесіди і лекції з розвитку журналістських навичок, вихованці пишуть замальовки, готують і проводять інтерв’ю, випустили дві саморобні збірочки власних творів.

Кiлькiсть переглядiв: 399